Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... acte necesare contestatie proces verbal
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

acte necesare contestatie proces verbal

Buna seara.....Care sant actele necesare la depunerea contestatiei?Deoarece o sa trimit prin posta actele nu doresc vre-o surpriza,cum,ca nu ar fii toate actele necesare(copii,originale)...multumesc
M primit o amenda si doresc sa o contestez....si mi s cerut copii dup amend si dupa buletin....si o tax de 20 lei....aceast taxa....trebuie s cumpr timbru sau sa platesc taxa de 20 lei la cec
Bună seara. Am depus contestația la amenda primita de la DSP pentru formularul Dpf la judecatoria sec 1 București și întrebarea este la cât timp trebuie sa primesc detalii despre dosar? Am trimis Contestația prin Posta cu confirmare de primire?
Stefanstan87, utilizator
Va uitati online pe portalul justitiei la judecatoria respectiva si va cautati dosarul.
Multumesc pentru raspuns dar cum pot afla numărul dosarului pentru ca nu am primit nimic deocamdată
Căutați-va dosarul după numele dvs. Așa veți vedea când apar modificări. Va veni cândva și o comunicare scrisa, acasă, dar va urmăriți evoluția dosarului mai ușor online.
latka, utilizator