Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amanarea aplicării pedepsei .
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amanarea aplicării pedepsei .

Buna seara ! Intrebarea mea este:
Astazi am avut sedinta de judecata pentru conducerea unui autovehicul sub influenta bauturilor alcoolice. Solutie: Amanarea aplicării pedepsei Pronuntata in data de 2016-11-09
Intrebarea mea este: Permisul il voi primi inapoi?
Multumesc !
Am inteles. Multumesc !
Astazi 05.12.2016 am fost la judecatorie, am primit stampila ( a durat o ora ) Urmeaza sa ma duc sa fac copii la acte apoi sa le depun la politia rutiera sa vedem cat dureaza pentru restituirea carnetului! Va multumesc pentru toate raspunsurile o zi buna sa aveti si sarbatori fericite ! =D>
DerekA, utilizator
Revin cu o noua intrebare Am fost la politie am depus copiile , cerere etc. Mi s-a spus sa revin saptamana viitoare si ar putea sa mi dea retroactiv din cate spunea? Pe cerere scria va rog etc pentru restituire / suspendare/ anulare. deci ce as putea primii permisul tinand cont ca stau de 1 an si 2 luni? ce se intampla? Nu inteleg de ce sa bage din urma sau de ce sa mai stau atata timp cat am 1 an si de cand stau.
un raspuns va rog?
Am depus actele iar ce-i de la politie ma tot amana. Pot face ceva in sensul acesta pentru grabire?