Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... proprietar necooperant
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

proprietar necooperant

Buna dimineata!
va rog,indrumati-ma unde ar trebui sa ma adresez ref la urmatoarea situatie:
locuim intr-un imobil cu 4 etaje,la etajul ultim avem un proprietar care are probleme cu instalatia sanitara-apa,datorita unei defectiuni la instalatia de apa,aceasta curge in mai multe ap pana la et 1;
nu gasim intelegere ,nu ne deschide usa,nu coopereaza;
nu exista asociatie de proprietari,presedinte,nici comitet,
Unde ne putem adresa,va rog?
Cu politia nu rezolvati nimic. O sa va spuna ca nu pot intra peste el in casa. Sunt patit.