avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 413 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Hotarare judecatoreasca nelegala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Hotarare judecatoreasca nelegala

Daca este asa, ce se poate face?
Cel mai recent răspuns: courvoisier , utilizator 01:32, 1 Decembrie 2016
Am avut avocat, motivele de recurs au fost formulate in scris si depuse in termen legal, avocatului i s-a permis sa sustina, putin si...gata! Dar parca stiu ca apelul se desfasoara In contradictoriu?
Ultima modificare: Joi, 1 Decembrie 2016
courvoisier, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestatie in anulare sau revizuire? Mirrella P. Mirrella P. Am doua cauze: una pentu mine si una pentru un prieten. Pentru mine: plangere contraventionala, s-a admis partial, nu sunt multumita de hotarare, am formulat ... (vezi toată discuția)
Mai pot sa atac o hotarare definitiva? mariazet45 mariazet45 Anul trecut am avut un proces pe rol .o amenda de circulatie .considerand ca nu sant vinovata am deschis actiune in tribunal.Actiunea a fost respinsa ca ... (vezi toată discuția)
Revizuire concomitent cu apel? aidu aidu Am formulat apel in luna mai. In luna iunie a survenit un motiv de revizuire a hotararii deja apelate. Evident ca nu a avut timp sa se judece apelul intre ... (vezi toată discuția)