Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu pentru crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu pentru crestere copil

sunt insarcinata in 2 luni si sunt angajata de 1 an,dar pe perioada determinata(tin locul unei mamici care este in concediu de crestre copil.Ar trebui sa se intoarca in luna mai).Pot beneficia si eu de acest concediu de crestere copil?:sorry::yes:
princhindutza,puteti beneficia de indemnizatia de CIC,NUMAI daca indepliniti conditia ca anterior 12 luni sa fi realizat venituri supuse impozitului pe venit,deci atentie referitor la perioada estimata de dvs 1 an