Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... decizie de excludere din partid a curtii de onoare si ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

decizie de excludere din partid a curtii de onoare si arbitraj

este de la sine inteles ca decizia de excludere din partid va fi mentinuta si confirmata de curtea de onoare si arbitraj, desi nu sunt motive temeinice de excludere,nici nu au fost mentionate in citatie. In acest caz ma pot adresa judecatoriei?
Multumesc mult pt. raspuns.Voi reveni cu noutati despre felul cum vor evolua lucrurile.
Curtea de Onoare si Arbitraj a partidului,care,in opinia mea,nu este altceva decat o unealta a sefilor de partid,de a scapa,chipurile in mod democratic de membrii incomozi.Fara a respecta etapele,privnd citarea la termenele de judecata,stabilite in chiar ziua in care s-a primit citatia,fara a se respecta dreptul la aparare,Curtea a trimis catre Consiliul Local,o comunicare prin care face cunoscut faptul ca s-a retras sprijinul politic si nominalizeaza supleantul.Unde pot depune plangere la decizia Curtii?.