Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita succesiva
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita succesiva

Buna ziua,
va rog respectuos ,un raspuns la urmatoarea situatie :
-credit nevoi personale 2007 cu ipoteca
-ultima plata februarie 2014
-inceput executare-ianuarie 2016
-contestatie executare admisa pe exceptie constitutionalitate art 666+clauze abuzive-fond
-nu am inca motivarea
-presupunand ca la apel ramane aceeasi solutie definitiva se mai poate incerca o noua executare ?

va multumesc
Scuze, n-am fost atent la faptul ca e vorba de un credit de nevoi personale.
Prescriptia intervine dupa 3 ani de la declararea scadentei anticipate, dar...executarea silita poate fi declansata, caci prescriptia nu mai opereaza de plin drept.