Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Mai concret
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Mai concret

Este vorba despre actualul prieten ,al fostei mele prietene.Care ma urmărit împreună cu aceasta și profitând de neatenția mea acesta,ma-lavit repetat cu pumnii. Primesc amenințări de la acestea, prin intermediul prietenilor comuni. Lucru pe care până în momentul acesta nu l-am luat în considerare. Ce pot face sa previn o repetare a acestei întâmplări.
Chiar daca nu aveti semne aveti dreptul de a face plangere.

Mai este vorba si de amenintari dar intrebarea este cum le veti dovedi?