Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum trimit acte in dosar
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum trimit acte in dosar

Am un proces la Tribunalul Cluj si eu sunt din Pitesti. Am avocat, dar e ca si cum nu as avea, deci nici nu pot apela la el. Vreau sa depun la dosar niste acte. Am trimis ceva prin email dar sunt si poze color de calitate pe care vreau sa le trimit fizic. Deci le trimit cu AR pe adresa Tibunalului Cluj si specific dosarul sau cum altfel se pot trimite?
GermanAlex a scris:

E vorba de pozele unor cladiri darapanate care exista acum si pozele le-am facut acum o saptamana. O universitate prestigioasa din Cluj pretinde 4 ha de teren din patrimoniul bunicilor pentru ca are 4 darapanaturi pe respectivul teren. In proces sunt 35 de parti pentru ca zeci de oameni si institutii au fost improprietarite din terenul bunicilor. Cate un rand de poze pentru fiecare parte si deja as trimite 8 x 35 = 280 si fiindca e hartie groasa e un teanc impresionant, nemaivorbind de multiplicare care e greoaie. Aici chiar ca nu stiu ce sa fac.

Puteti trimite 35 de cd-uri cu fotografiile, in plicuri speciale pentru cd-uri pentru a nu fii deteriorate pe traseu. Sa nu uitati sa setati cd-ul pe read only. Cel mai sigur este sa trimiteti prin curier rapid. Costa un pic mai mult trimiterea, dar aveti certitudinea ca sunt livrate in 24 de ore, plus ca aveti awb-ul de transport de la curier si puteti verifica in orice moment locatia trimiterii pe site-ul curierului.