Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj dupa terminarea facultatii
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj dupa terminarea facultatii

este posibil ca dupa terminarea facultatii sa primesc somaj? mentionez ca sunt la masterat in alt judet, am terminat facultatea anul acesta si nu am un loc de munca. daca da, ce acte sunt necesare pentru primirea sumei si cum se considera vechimea?
1. Legea 76/2002 nu prevede posibilitatea repunerii in termen.
2. Cred ca "strategia", nerecunoscuta de ANOFM, este sa caute cat mai multe posibilitati de respingere a dosarelor pentru a plati mai putini bani (parerea mea!).