Forum Discuţii juridice Executare silită art.468 , alin 5 aplicare
Discuție deschisă în Executare silită

art.468 , alin 5 aplicare

Buna seara ,
Raspuns urgent pentru urmatoarele intrebari :
1. contestatie la executarea silita , respinsa la prima instanta , am declarat apel , in termenul prevazut de lege , executorul emite publicatie de vanzare si am solicitat ( intrucat nu exista inca termen pentru apel ) suspendarea executarii silite pana la solutionarea definitiva , in baza art.468 alin 5 , care spune , ca apelul exercitat in termen suspenda executarea silita . Am procedat corect ?
2. care credeti ca sunt sansele pentru admiterea cererii ?
Multumesc mult ,
Daniela
Buna ziua ,
Am solicitat in instanta suspendarea executarii silite pana la solutionarea definitiva a cauzei , pe baza art.468 , alin 5 , intrucat am exercitat apelul fata de hotararea primei instante . Cautiunea a fost platita la fond si nu s-a mai solicitat o alta plata . Corect sau nu ?
Nu am exercitat apelul cu privire la contestatia la executare , am exercitat apel fata de hotararea primei instante .
Multumesc ,
Daniela