avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1767 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Venituri false care sunt raportate pe anul trecut la ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Venituri false care sunt raportate pe anul trecut la anaf

buna seara im urma unui inprumut de la banca contractat de sotia mea eu fiind girantul; am constatat in urma eliberari adeverintei de venituri pe anul trecut pe care firma de paza mi-a eliberato pentru dosarul de la banca, venituri care sunt raportate pe anul trecut si la anaf am constatat ca nu corespund cu realitatea veniturilor obtinute de mine adica cu 300 -400 de ron mai mici pe fiecare luna decat cele incasate de mine de remarcat ca la aceasta firma bani se aduc in plic fara semnatura mea pe un stat de plata sau fluturas de salariu asta se intampla de 10 luni la aceasta firma
Ultima modificare: Vineri, 16 Iunie 2017
Admin, administrator
Cel mai recent răspuns: Florin Cioca , Consilier juridic 19:02, 18 Iunie 2017
Daca patronul firmei ma inregistrat la ITM cu alt contract de munca decat cel semnat de mine adica 8 ore zi 40 de ore saptamanal inseamna ca a incalcat legea. Eu asta inteleg atata timp cat la ANAF eu figurez cu venituri realizate de mine mult mai mici decat cele reale
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
@george311
Sesizeaza ITM-ul, depune toate dovezile pe care le ai si inspectorii, in urma controlului, te vor lamuri cu privire la situatia de fapt pe care o constata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata la "gri" V14D V14D Buna ziua, De cateva luni am si eu o problema. Invocand criza (in mare masura nejustificat) patronul nostru ne plateste la gri, adica cu sume foarte mici pe ... (vezi toată discuția)
Salarii mai mici ca in contract. Kyrcea Kyrcea Buna ziua. Cum fac sa ma razbun pe o firma de paza care isi bat joc de angajati nerespectand contractele? E o firma de paza care nu platesc nici macar salariul ... (vezi toată discuția)
Solicit ajutorul legal al unor oameni capabili sa mi-l acorde AlinTolan AlinTolan Buna ziua,doresc sa va fac cunoscut faptul ca lucrez intr-o firma de securitate avand functia de sef formatie paza pe obiectiv supermarket si de coordonator ... (vezi toată discuția)