Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Venituri false care sunt raportate pe anul trecut la ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Venituri false care sunt raportate pe anul trecut la anaf

buna seara im urma unui inprumut de la banca contractat de sotia mea eu fiind girantul; am constatat in urma eliberari adeverintei de venituri pe anul trecut pe care firma de paza mi-a eliberato pentru dosarul de la banca, venituri care sunt raportate pe anul trecut si la anaf am constatat ca nu corespund cu realitatea veniturilor obtinute de mine adica cu 300 -400 de ron mai mici pe fiecare luna decat cele incasate de mine de remarcat ca la aceasta firma bani se aduc in plic fara semnatura mea pe un stat de plata sau fluturas de salariu asta se intampla de 10 luni la aceasta firma
Admin, administrator
Daca patronul firmei ma inregistrat la ITM cu alt contract de munca decat cel semnat de mine adica 8 ore zi 40 de ore saptamanal inseamna ca a incalcat legea. Eu asta inteleg atata timp cat la ANAF eu figurez cu venituri realizate de mine mult mai mici decat cele reale
@george311
Sesizeaza ITM-ul, depune toate dovezile pe care le ai si inspectorii, in urma controlului, te vor lamuri cu privire la situatia de fapt pe care o constata.