avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 811 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... tot fond redresare
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

tot fond redresare

Pe scurt, Cex al Asociatiei de Proprietari a decis constituirea unui "fond de redresare" in vederea stingerii unui debit catre o firma de administrare care a obtinut o decizie favorabila intr-un proces " ordonanta de plata" prin plata lunara a unei sume pe fiecare apartament.
In ce masura este legala reportarea sumelor pretinse pentru acel fond ca restante cote intretinere ?.
Acel fond este mentionat distinct pe factura de intretinere
Exact asa este . Tocmai in asta consta "suveica".
Aveti MP.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se percep penalizarile? zahdorin zahdorin As avea o intrebare referitoare la perceperea penalitatilor pentru plata cu intarziere a cheltuielilor de bloc. Va rog sa ma lamuriti cum si in ce conditii pot ... (vezi toată discuția)
Penalizari intretinere agabi80 agabi80 Buna seara, Am si eu o intrebare legata de restante si fondul de rulment. Eu am fondul de rulment de 280 ron iar total sume restante la intretinere pe 4 luni ... (vezi toată discuția)
Fond de rulment -asociatia de locatari Gabriela Tanase Gabriela Tanase Firma la care lucrez este proprietara unui apartament intr-un imobil in care nu exista asociatie de proprietari ci doar Asociatie de locatari. As dori sa stiu ... (vezi toată discuția)