Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu neefectuat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu neefectuat

Bună ziua, am următoarea problemă:de trei săptămâni nu m-am prezentat la muncă, deci nu am scris nici demisia,nici nu am predat echipamentul de protecție (halat, bocanci, etc). Întrebarea mea este dacă există un timp limită pentru a preda acest echipament sau pot primi replica "l-ai adus prea târziu, deci nu-ți dau banii pe concediul neefectuat". Menționez că nu sunt în oraș, momentan.
Legislatia nu prevede un astfel de termen... insa in practica intalnita , la incetarea c.i.m. acesta trebuia predat.