Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... reparatie lift
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

reparatie lift

la reparatie lift cheltuiala se imparte pe apartament sau pe nr.de persoane?cum e mai corect ?si daca se poate ,de ce?
Ar mai fi ceva-se imparte de la et.2 in sus sau la toti?
castelanul, utilizator
Cam asa, da.
Multumesc.
Exista oare o solutie de a corecta, pana la urma aceasta nedreptate?
E posibil, daca va puteti intelege cu vecinii Dv. si cu conducerea asociatiei, astfel incat in AG a proprietarilor sa se faca o propunere ca proprietarii de la parter si et.1 sa plateasca un procent mai mic din aceste reparatii.
Nu le convine, deci nu cred ca voi avea succes prin a discuta cu ei. Dar multumesc oricum.
Chiar daca A.G. hotaraste ca cei de la 1 sa plateasca o suma mai mica pentru reparatia liftului, acea hotarare este ilegala, iar daca cineva o contesta in instanta va castiga.
Sumele pentru intretinerea partii comune nu se negociaza, ca nu suntem la piata. Cu plata pentru energia electrica a liftului e cu totul altceva.