Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Posesie de cannabis
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Posesie de cannabis

Acum cateva luni eram afara impreuna cu in prieten pe o banca in fata unei scari de bloc, foarte aproape de domiciliul lui. In jurul orei 1:00 se opreste in fata bancii o masina de politie care ne cere sa ne ligitimam si apoi ne perchezitioneaza. Asupra noastra nu a gasit NIMIC, dar aproximativ in 2-3m in spatele bancii, in gradina blocului au gasit 2 bucatele de staniol, pe care ulterior politistul le-a deschis la sectie spunandu-ne ca este cannabis. Acolo am declarat faptul ca bucatile de staniol nu ne apartin, politistul gasindu-ne cu 2 doze de bere in fata legat de care nu a avut nimic de comentat, afirmand faptul ca noi consumam alcool. Dupa declaratii politistii ne-au lasat sa plecam, astazi fiind contactat de o persona de la DIICOT care m-a rugat sa ma prezit la sediu pentru a sta de vorba cu procurorul de caz fiind acuzant intr-un dosar. Ce se v-a intampla mai departe? Care este abordarea corecta asupra situatiei ?
Avocatul pe care doriți să îl contactați telefonic il puteti apela apăsând pe ,,suna"" daca intrați dupa telefonul mobil.
Chiar dacă nu vedeti numărul veti face apelul telefonic.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat