Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... O pot da în judecată pe amanta soțului?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

O pot da în judecată pe amanta soțului?

Buna ziua,
Pot da in judecata amanta sotului pt ca mi -a stricat casnicia, iar mai noi ma si hartuie cu tot felul de mesaje?
Admin, administrator
Viorica-25 a scris:

Cum au spus si antevorbitori mei, va concentrati atentia intr-o directie gresita....amantei puteti sa ii deschideti proces, insa doar pentru hartuire, dar si acolo tb. consultat un avocat pentru a analiza probele detinute (ex. daca mesajele face legatura directa cu amanta, continutul si agresivitatea acestora, etc.) si pentru evaluarea corecta a sanselor si a pasilor care trebuie urmati,