avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 509 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Radiere vehicul
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Radiere vehicul

Buna ziua se poate radia masina fara actele necesare,gen talon si certificat de inmatriculare?Va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Gheorghe Florin , Consilier juridic 00:10, 25 Octombrie 2017
Contactul de comodat nu își are rostul o dată ce sunteti propietar.
Eu personal nu vad logica întocmirii lui o dată ce aveați deja încheiat contractul de vânzare cumparare. Ati primit actele mașinii.
Puteati face orice verificari si inainte de tranzactie.
Ati platit prețul vânzării?
Dacă descopereati ceva cum procesări?
Nu ati descoperit nimic, nu mai aveti nici un motiv sa amanati înmatricularea pe numele dvs.
Contactul de comodat nu își are rostul o dată ce sunteti propietar.
Eu personal nu vad logica întocmirii lui o dată ce aveați deja încheiat contractul de vânzare cumparare. Ati primit actele mașinii.
Puteati face orice verificari si inainte de tranzactie.
Ati platit prețul vânzării?
Dacă descopereati ceva cum procesări?
Nu ati descoperit nimic, nu mai aveti nici un motiv sa amanati înmatricularea pe numele dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am cumparat o masina fara contract de vanzare-cumparare Attila93 Attila93 Buna ziua. Problema mea este urmatoarea, am cumparat o masina de la cineva dar n-am putut sa fac cu persoana respectiva un contract de vanzare-cumparare pt. ca ... (vezi toată discuția)
Inscriere masina fara talon Simina12 Simina12 Am cumparat o masina inscrisa pe Bucuresti. Masina a fost cumparata de 3-4 persoane dupa proprietarul masinii , nu am fiscalul de la proprietarul masinii si ... (vezi toată discuția)
Iesire cu auto din tara vxd vxd am achizitionat un autoturism inmatriculat in romania dar nu am apucat sa o inmatriculez pe numele meu si doresc sa plec bulgaria peste 3 zile .detin ... (vezi toată discuția)