Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract de intretinere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract de intretinere

contractul de intretinere poate fi atacat in instanta? si daca da care sunt caile de atac?
bunica mea, pensionara CAP si urmas de veteran de razboi a fost intretinuta de matusa mea, casnica, mama a 4 copii, doar sotul ei muncind.efectiv au trait pe spatele bunicii, ea fiind izolata intr-o camera.in ultimii ani de viata bunica a suferit de cataracta si si-a pierdut vederea, matusa fiind angajata insotitor.astfel nu vad cum a intretinut-o pe batrina
mentionez ca ceilalti mostenitori nu au renuntat in scris la dreptul lor de mostenire
adypompy, utilizator