Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... neplata remuneratie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

neplata remuneratie

in caz de-ntarziere a remuneratiei, din partea unui angajator, catre angajat, in baza unui contract individual de munca banal, normal, fara clauze speciale,, ce poate sa faca itm-ul!???cum o poate urgenta procedura de plata, din partea angajatorului, catre angajatul respectiv?se impune si o amenda contraventionala, catre angajator, ptr nerespectarea contractului?
MULTUMESC!
sunt placut impresionat de site-ul asta, in masura in care mi se raspunde repede si la obiect!