Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Deși am achitat 2 onorarii, nu am apărător. Mai pot ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Deși am achitat 2 onorarii, nu am apărător. Mai pot să îmi recuperez banii?

Buna ziua. Am un dosar civil și pentru reprezentare am apelat la serviciile unui avocat cu care am incheiat un contract de reprezentare. Dupa ce am platit onorariul, nu mi-a mai raspuns la telefon. Am angajat un alt avocat, cu care am incheiat un nou contract de reprezentare. Dupa ce am platit onoraiul, nu mi-a mai raspuns la telefon. Va rog sa ma sfatuiti ce sa fac? Deși am achitat 2 onorarii, nu am apărător. Mai pot să îmi recuperez banii? Care sunt drepturile clientului: trebuie sa dea banii si atât? Este iun astfel de comportament reprezentativ pentru profesia de avocat? Unde pot să mă adresez?
Admin, administrator
Aveti dreptate. Ma uit cu groaza la acest popor, la starea cum a fost adus de conducatorii care s-au perindat la guvernare in frunte cu Ion Iliescu care este deschizatorul de drumuri in ale jigodismului. Culmea este ca se bucura si astazi de oarecare apreciere din partea unui popor de multe ori inconstient de unde-i vin necazurile.
Cred că dacă Mihai Eminescu ar trăi ar avea dubii în a concepe ,,Scrisoarea I'' în limba română, limbă pentru care Ștefan cel Mare a purtat numeroase războaie să nu vorbim turca, și s-ar retrage scârbit precum Cioran să inspire un popor care merită cu-adevărat să-i rostească numele.
Trăim cu speranța și murim cu regretul, dacă nu luam atitudine.
În fine, eu mă opresc aici, dar rețineți - istoria a fost scrisă de învingători, totuși pentru fiecare lucru există un precedent.