Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... acord vecini pentru instalare internet prin fibra ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

acord vecini pentru instalare internet prin fibra optica

Buna ziua,
In blocul (mic, 8 apartamente) in care m-am mutat nu exista inca fibra optica. Am nevoie de acordul lor pentru ca provider-ul sa vina sa instaleze, dar ma lovesc de refuzuri neintemeiate (batrani, in principiu, ramasi in secolul 19). Nu exista o asociatie de proprietari infiintata, Ce pot face in acest caz?
In factura pe luna urmatoare instalarii cablului, de la tablou/ cutie de distributie pana la calculator/ televizor (in interiorul apartamentului) se va regasi contravaloarea cablului, mufelor, etc. (conform antemasuratorii/ fisei de instalare pe care o semneaza beneficiarul fibrei optice instalate) la rubica de mentenanta.