Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Codul rutier
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Codul rutier

Am avut alcoolemie 0.38. Risc dosar penal? Va rog. Numele nu reflecta realitatea. Nu ma lasa sa pun un nume. Nu sunt fata. Precizez ca nu-mi pasa de permis. Nu doresc dosar penal.
Tudor Elena26, utilizator
Nu am solicitat eu. Stiind ca am gresit m-am comformat legislatiei. Condamnat penal este egal cu pierderea locului de munca. M-ai rau de atat numai exista nimic. Va multumesc
Legislatia nu va obliga la prelevarea de probe biologice in situatia in care alcoolemia din aerul expirat nu depaseste 0,40 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Este posibil ca dvs sa nu fi inteles exact valoarea pe care ati avut-o.