Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silită pensie de întreținere. Cum e ...
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silită pensie de întreținere. Cum e posibil, dacă sunt cu plata la zi?

Este legal si se poate infiinta o executare silita pentru pensia de intretinere care urmeaza a fi platita de la data curenta pana la majoratul copilului? Mentionez ca platesc pensia de intretinere benevol in contul bancar pus la dispozitie de mama copilului, iar plata pensiei este la zi.
Manuela Rășină, administrator
Am facut contestatie la executarea silita, am anexat si copie la dosarul de judecata dupa dosarul de executare silita si cu toate astea instanta nu mi-a dat castig de cauza anuland contestatia la executare. Nu inteleg din moment ce am dus toate problele prin care am demonstrat ca am fost la zi cu toate platile, am pierdut procesul?
Au trecut doi ani de la executare, nu cred ca mai are rost discutia, trebuia vazut titlul executoriu, interpretat etc. E tardiv acum.