Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pot pierde copilul?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pot pierde copilul?

Am o fetita de 10 ani din prima casatorie.
Al doilea sot este agresiv verbal si fizic cu ea.
Primul sot imi poate lua copilul?
Din ce ati postat se intelege ca problema dumneavoastra nu ar fi cum ca va este copilul agresat ci ca eventual o poate lua fostul sot.
Raspunsul este da, atata timp cat nu ii puteti oferi cele necesare unei cresteri emotionale si fizice echilibrate, o poate lua tatal ei. Si chiar pare a fi mai indicat.
Bravo....ai inteles tot....adica nimic!
ContSters451470, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~