Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Alta declaratie la postul de politie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Alta declaratie la postul de politie

buna ziua. am si eu o nedumerire. in urama cu 2 luni am fost prins conducand o manina cu numere rosii exiprate...#-o nu intru in detalii, k probabil stitim poveztea, deoarece vam mai scris. dar ieri, am fost sunat de la postul de politie pe raza caruia sa intamplat pt a ma prezenta maine, din nou la e ei k sa dau o declaratie. Ce nedumerire am: eu stiam k trebuie sa ma prezinty la procuratura pt o noua declaratie, nu la postul de politie, si de ce tre sa mai dau o declaratie acolo? nu am dat deja una? va multumesc mult
Pentru ridicarea suspendarii pentru 30 de zile trebuie sa adresati procurorului o cerere in acest sens.
Este legal sa fiti chemat pentru declaratie. Si cred ca prima data ati dat o declaratie simpla, pe hartie alba A4....acum cu siguranta veri da declaratia tip si numai dupa aceea dosarul va fi trimis la procuror.
Am rugamintea sa nu mai deschideti topicuri in continuarea celor deja postate. Chiar credeti ca, din august pana in prezent, tine minte cineva toate detaliile problemei dvs.?
Va multumesc, o zi frumoasa va doresc! :)

Gabriela Pintea

Claudiu Daniel a scris:
V-am mai scris in legatura cu problema mea cu permisul de conducere intrebanduva mersul dosarului, si va multumesc pt ajutorul dat .
Acum doua luni am fost chemat din nou la postul de politie care mi-a ridicat permisul si mi-a intocmit dosarul penal in vederea completarii primei declaratii. Am inteles de la seful de post de acolo ca doasrul a fost trimis la procuratura si s-a intors la ei.
Imi puteti spune ce se intampla cu acest dosar ajuns din nou la postul de politie? Unde se duce, efectiv care sunt demersurile ramase pana la solutionare. Va multumesc mult.
Gabriela Pintea, Consilier juridic