avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 164 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Banii pe concediu de odihna 2017, neefectuat.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Banii pe concediu de odihna 2017, neefectuat.

Buna ziua si La multi ani!
Bugetar, concediu medical cod 14 din Februarie 2017 decedat in 20 Dec 2017, nu a efectuat concediu de odihna pentru anul 2017.

Ce drepturi legale ar trebui sa aiba in situatia respectiva sau daca nu cumva in aceasta situatie, fiind aproape tot anul in concediu medical, nu mai beneficiaza de compensarea in bani?

Sa aveti un an fericit si linistit?

Ultima modificare: Marți, 2 Ianuarie 2018
nuzicacu, utilizator
Cel mai recent răspuns: nuzicacu , utilizator 17:35, 2 Ianuarie 2018
Sincer, asta era raspunsul pe care ma asteptam ca ar trebui sa-l primesc dar eram putin sceptic, ca veti mai reveni.
Imi plac bărbații fermi, care nu lasa lucrurile nelamurite.

Multumesc mult si respectele mele.


Consider ca subiectul este lamurit si se poate inchide Discutia.


P.S. Ruda despre care discutam, a fost sotia mea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de odihna obligatoriu elena_gg elena_gg Buna seara, Am contract de munca individual ca bugetar din ianuarie 2015, in tot acest timp nu am avut concediu de odihna. Nu am dorit concediu de odihna si ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna la iesirea la pensie. neculai29 neculai29 Mentionez ca in luna septembrie 2015 am iesit la pensie si mai aveam de efectuat 6 zile de C.O. pe anul in curs din cele 20 . Mai am dreptul la plata celor 6 ... (vezi toată discuția)
Concediu impus de angajator sau compensare Cassy90 Cassy90 Buna ziua! firma la care lucrez ne-a anuntat ca putem fi compensati pentru concediul neefectual pe anul acesta.. A devenit legala aceasta optiune?? Cat timp nu ... (vezi toată discuția)