Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cum poti avea acces la arhivele unei firme care nu mai ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cum poti avea acces la arhivele unei firme care nu mai axista?

am nevoie de o adeverinta de la o firma care s-a desfiintat dupa 1990.
Arhiva Ufet Craiova secția cernele
Intrebati la Direcţia Judeţeană a Arhivelor Naţionale Dolj
Adresa: Craiova, str. Libertăţii nr. 34, jud. Dolj
Telefon: 0251/416.661
Fax: 0251/419.100
E-mail: dolj@arhivelenationale.ro

sau

UFET Craiova ---- Întreprinderea forestiera de exploatare si transport Craiova ---- Regia autonomă "Sudrel" Bucureşti --- Societatea Comercială "Robur" - S.a. Tîrgu Jiu (lantul reorganizarii de-a lungul timpului) - radiata cu
SC BNP CONSULT SA - lichidator judiciar
Sediu: CRAIOVA, Str. NICOLAE BĂLCESCU, Bloc M15C, Scara 1, Ap. 4, Judet Dolj
Bună seara , unde se găsește arhiva de la cariera de piatra Ovidiu Costanta , 1980 va rog , și arhiva electromontaj iasi 1981 , va rog din suflet sa ma ajutați, ii trebuie tatălui meu adeverință pentru pensionare!
Pentru cariera de piatra întrebați aici
[ link extern ]

Pentru Electromontaj, aici
[ link extern ] /
Cornel Vasile, Consilier juridic
Am pierdut cartea de munca si nu stiu cum sa récupérez anii lucrați la Combinatul Chimic Craiova și la Oltcit s.a. Craiova multumesc