Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cum poti avea acces la arhivele unei firme care nu mai ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cum poti avea acces la arhivele unei firme care nu mai axista?

am nevoie de o adeverinta de la o firma care s-a desfiintat dupa 1990.
1. Solicitati sprijin de la :
Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Dolj
Adresa: Craiova, str. Libertăţii nr. 34, jud. Dolj
Telefon: 0251/416.661
Fax: 0251/419.100
E-mail: dolj@arhivelenationale.ro

sau de la
OMV Petrom .. Doljchim (fostul combinat chimic) a fost cumpărat de către compania Petrom în anul 1998.

2. Intrebati aici
[ link extern ] /
Am lucrat în perioada 1975 -1979. De unde îmi iau adeverință pentru pensie ? Vă mulțumesc.
Si unde ati lucrat ? Credeti ca noi stim ? sau la modul general : de la fostul angajator /detinatorul legal al arhivei acestuia.

Cornel Vasile a scris:

Despre ce societate este vorba?

ITUGC CRAIOVA
Întreprinderea de Transport şi Utilaje pentru Construcţii Craiova devine in 1990 Olmec SA care a avut. ca lichidator CASA DE INSOLVENŢĂ GMC SPRL.

Luati legatura cu acesta si vedeti ce stie de arhiva
[ link extern ]