avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 786 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cum poti avea acces la arhivele unei firme care nu mai ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cum poti avea acces la arhivele unei firme care nu mai axista?

am nevoie de o adeverinta de la o firma care s-a desfiintat dupa 1990.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:30, 18 Februarie 2024
1. Solicitati sprijin de la :
Directia Judeteana a Arhivelor Nationale Dolj
Adresa: Craiova, str. Libertăţii nr. 34, jud. Dolj
Telefon: 0251/416.661
Fax: 0251/419.100
E-mail: dolj@arhivelenationale.ro

sau de la
OMV Petrom .. Doljchim (fostul combinat chimic) a fost cumpărat de către compania Petrom în anul 1998.

2. Intrebati aici
[ link extern ] /
Am lucrat în perioada 1975 -1979. De unde îmi iau adeverință pentru pensie ? Vă mulțumesc.
Si unde ati lucrat ? Credeti ca noi stim ? sau la modul general : de la fostul angajator /detinatorul legal al arhivei acestuia.


Cornel Vasile a scris:

Despre ce societate este vorba?

ITUGC CRAIOVA
Întreprinderea de Transport şi Utilaje pentru Construcţii Craiova devine in 1990 Olmec SA care a avut. ca lichidator CASA DE INSOLVENŢĂ GMC SPRL.

Luati legatura cu acesta si vedeti ce stie de arhiva
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Carte de muncă Stanciu Paula Denisa Stanciu Paula Denisa Cum pot gasi cartea de munca de la combinatul chimic craiova (vezi toată discuția)
Buna ziua. va rog, imi puteti spune cum reusesc sa gasesc cartea ... Maria Blindu Maria Blindu Buna ziua. Va rog, imi puteti spune cum reusesc sa gasesc cartea de munca a tatalui meu? A lucrat la IUGTC CRAIOVA. (vezi toată discuția)
Adeverinta vechime harieta harieta cum pot obtine adeverinta de vechime de la intreprinderea poligrafica oltenia din craiova din perioada 1970-1972 (vezi toată discuția)