Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Donatia apartament frate catre sora
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Donatia apartament frate catre sora

Buna ziua! Eu mai am un frate care nu este casatorit si nici copii nu are. Parintii mei au un apartament pe care vor sa mi-l doneze mie, iar eu sa-i dau jumatate din val apart fratelui. Vor sa faca donatie pt a fi bun propriu, eu fiind casatorita. Pe ctr sunt trecuti parintii si fratele. Daca imi vor face donatie toti 3, ce probleme pot intampina...poate revoca cineva donatia? Ms!
Asa se mentioneaza in contract. Este posibil ca dvs si sotul sa fi incheiat vreo conventie matrimoniala (ati fost verificati de notar in acest sens).
Bunule este propriu, chiar daca sunteti casatorita.