Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Conducere sub influenta alcoolului
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Conducere sub influenta alcoolului

Am fost prins cu alcoolemie de 0.84mg, care este pedeapsa pe care o pot primi nemaiavând antecedente.?
Daca nu aveti pedeapsa complementara sa nu conduceti in termenul de supraveghere, puteti sustine examen pentru un nou permis dupa trecerea unui an de zile de la ramanerea definitiva a hotararii de condamnare.
Va multumesc mult pentru toate răspunsurile care mi le-ați oferit, ati fost de mare ajutor pe tot parcursul procesului care l-am avut. Felicitări pentru ajutorul care il oferiți tuturor utilizatorilor.