avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 928 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Conducere sub influenta alcoolului
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Conducere sub influenta alcoolului

Am fost prins cu alcoolemie de 0.84mg, care este pedeapsa pe care o pot primi nemaiavând antecedente.?
Cel mai recent răspuns: Inconvenience , utilizator 17:36, 29 Iunie 2019
Daca nu aveti pedeapsa complementara sa nu conduceti in termenul de supraveghere, puteti sustine examen pentru un nou permis dupa trecerea unui an de zile de la ramanerea definitiva a hotararii de condamnare.
Va multumesc mult pentru toate răspunsurile care mi le-ați oferit, ati fost de mare ajutor pe tot parcursul procesului care l-am avut. Felicitări pentru ajutorul care il oferiți tuturor utilizatorilor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Alcoolemie 0,69. la ce sa ma astept? Alin721 Alin721 Salutare! Am 23 de ani, de ziua mea mea de naștere am fost prins de către un echipaj al poliției cu o alcoolemie 0’69 in timp ce mergeam pana la un drive, ... (vezi toată discuția)
Aseară am condus mașina 30 metri cu o alcolemie de 0.66 in ... Ionut2345 Ionut2345 Aseară am condus mașina 30 metri cu o alcolemie de 0.66 in aerul expirat . Ulterior am fost dus la UPU pentru analize, nu au fost anumite evenimente, avarii ... (vezi toată discuția)
Alcool la volan balan1978 balan1978 Buna seara! Am si eu o intrebare . Acum 4 ani am fost prins cu alcool la volan (0.82 in aer.. 1.6 prima proba 1.45 a doua) am primit un an si 6 luni cu ... (vezi toată discuția)