avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 969 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... cerere debitor
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

cerere debitor

pot intra in procedura de faliment la cererea mea ca debitor daca am depasit termenul acela de 30 de zile ? adica am facturi neachitate mai vechi de 2 luni. Intru direct in procedura simplificata ? nu inteleg f bine textul legii
Cel mai recent răspuns: camaro , utilizator 00:30, 22 Octombrie 2009
carmenmur a scris:
consulta un avocat


consulta un profesionist in insolventa
corect

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Riscurile insolvente? camaro camaro am firma de comert , merge prost, datorii la stat de 50000ron , la furnizori 2500 , stoc de marfa proasta 20000ron ,tva 10000ron , nu mai am angajati ,nu am ... (vezi toată discuția)
Faliment? violeta pascal violeta pascal Am o societate a carui asociat unic a fost arestat pt. 2 ani.Are datorii la bugetul de stat si la bug.asig.sociale in jur de 45000 lei si are in patrimoniu ... (vezi toată discuția)
Ce este mai avantajos pentru o societate comerciala mihaelaniciu mihaelaniciu intrebarea mea este daca pentru o societate comerciala, potrivit legii privind insolventa, este mai avantajos daca se face la cererea societatii sau daca este ... (vezi toată discuția)