Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Sunt legatarul universal al unei persoane care nu a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Sunt legatarul universal al unei persoane care nu a dezbătut succesiunea după moartea părinților săi. Am dreptul de a face eu asta?

Buna ziua..sunt unicul mostenitor,ne-ruda,al unei persoane.Aceasta din cunostintele mele nu si a dezbatut succesiune de pe urma parintilor dansului.fiind numit in testament legatar universal,pot incerca sa fac succesiune eu de pe urma parintilor dansului?
Multumesc!!
Manuela Rășină, administrator
~ Conținut șters la cerere ~
Exact asa cum ati spus dumneavoastra...testamentul.catre mine a fost redactat in urma cu aprx 2 ani
~ Conținut șters la cerere ~
Deci nu am dreptul decat la bunurile care se aflau in posesia defunctului la momentul decesului inteleg
Multumesc
O zi buna
~ Conținut șters la cerere ~