Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ancheta sociala
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

ancheta sociala

am avut pe 16 octombrie prima infatisare in divortul cu sotul meu unde s-a stabilit o noua infatisare cu martori de data aceasta si ancheta sociala.vroiam sa va intreb ce inseamna acest lucru.eu locuiesc cu mama,bunica,sora si prietenul ei intr-un apartament cu 3 camere,ce vor spune cei de la autoritatea tutelara de acest lucru,de faptul ca suntem 5 adulti+1 copil in apartament?este vreo problema?te anunta inainte sa vina acasa?va multumesc anticipat
Nu are nicio relevanta ca locuiesc 6 persoane , in 3 camere, cata vreme conditiile sunt propice pentru o dezvoltarea corespunzatoare a minorului.
Si as mai adauga faptul ca stabilirea interesului real al copilului trebuie să se facă, luându-se în considerare atat situaţia materială locativă ci în special climatul moral şi familial pe care îl oferă parintele caruia urmeaza a i se incredinta minorul. ;)