Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... carnete munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

carnete munca

ce carnete de munca tb duse la ITM pentru scanat?lka sfarsitul inscrierilor tb pusa stampila si semnatura conducatorului societatii?
va rog sa ma lamuriti sa vad daca am inteles corect (sunt la inceput de drum in ceea ce priveste RU si de asta):
eu, ca angajator (care tin carnetele de munca la sediul meu, nu inregistrez contracte de munca/decizii/etc. la ITM ci doar depun declaratiile lunare si REVISAL ul) trebuie sa descarc programul si sa merg cu toate CM la ITM la scanat???#-o

Va multumesc.
Din cate stiu , in Bucuresti angajatorii care au aprobare de pastrare si completare a carnetelor de munca depun aceste carnete in vederea scanarii direct la Casa de Pensii .