Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Care este procedura de achiziționare a unui ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Care este procedura de achiziționare a unui apartament ipotecat, și cât poate dura?

Buna seara,doresc achiziționarea unui apartament care este ipotecar in franci elvetieni.Am hotarat cu proprietarul sa achit întreaga sumă si am demarat procedurile la banca unde are el creditul (Raifeissen ).La ce riscuri ma expun mai exact?,am fost la un notar iar acesta m'a asigurat că nu ar fi nicio problemă.Mentionez faptul că voi pleca din tara in 2 săpt unde si lucrez.Cat timp va dura întreaga procedura cu tot cu radierea imobilului?Cei de la banca mi-au zis ca in maxim o saptamana vom rezolva cu totul.Va multumesc.
Manuela Rășină, administrator
Va multumesc frumos pentru informatii.Mi-ati fost de mare ajutor.O zi bună sa aveti.