Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Administratie bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Administratie bloc

Va salut! Am achizitionat in apartament nou. Problema a inceput in momentul in care am vrut sa-mi fac contract la internet si tv.. eu am vrut sa semnez un contract cu orange. Am fost surprins sa aflu de pe scara ca aceasta firma nu poate furniza internet si tv in acest bloc deoarece infrastructura de internet si tv din bloc(sunt prize de internet si tv trase in fiecare camera) sunt facute de rcs rds si nu o poate folosi alta firma. Mie nu mi s-a comunicat nicaieri la achizitionarea apartamentului, ca vine la pachet cu Abonament la rcs rds... Este normal asa ceva sau este un abuz al deavoltatorului/administratorului/ asiciatiei de proprietari.? Va multumesc !
Bun! Deci, in acest caz, propritar al infrastructurii din bloc este rds sau asociatia?
Proprietarul infrastructurii este operatorul economic
Asociatia de proprietari doar administreaza partea comuna din imobilul de locuit in comun
Da, RDS este proprietar, pe o coloana poate transmite doar un operator.
Este bine sa existe si o a doua coloana prin care sa transmita si alt operator.
Ar fi ideal sa existe cel putin doi operatori, pentru a se putea face o comparatie de servicii.
Am inteles! Va multumesc pt raspunsuri!