Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie bebe2
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie bebe2

Buna ziua,
Va rog din suflet sa ma ajutati si pe mine cu aceasta problema. In 20.06.2016 am nascut bebe1. M’am incadrat ca aveam lucrat mai bine de 12 luni, pe timpul sarcinii mi’a dat medicul ginecolog concediu medical avand o sarcina cu probleme. Momentan iau indemnizatie, pana in mai ar trebui sa iau. Problema e urmatoarea: aveam de gand sa’mi dau lichidarea avand in vedere ca nu am cu cine sa las fetita, in plus o alaptez inca; acuma am aflat va sunt din nou insarcinata si ar trebui sa nasc la inceput in decembrie. Cum ar trebui sa procedez cu angajatorul? Mai beneficiez de indemnizatie pentru bebe2? De intors la locul de munca e exclus. Va multumesc !
Mai buna este varianta cu somajul ... intrucat plata indemnizatiei de somaj se suspenda pe perioada CCC si se va relua la terminarea acestuia.