Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Radiere autoturism instrainat fara act de vanzare/ ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Radiere autoturism instrainat fara act de vanzare/ cumparare

Buna ziua,

As dori sa radiez un autoturism dar problema este ca l-am instrainat fara a face act de vanzare/cumparare unui prieten, urmand sa facem actele mai tarziu. Intre timp prietenul l-a instrainat si el iar eu nu mai dau de actualul posesor si platesc in continuare impozit. Cum se poate sa radiez acest auto sau sa ma degrevez de obligatiile fiscale.
Multumesc !
Daca cel care a vandut masina(propietarul) pe bon de mana, a decedat, familia neavand cunostiinta de acest aspect, iar in actul de succesiune nu este trecuta masina, mostenitorii cum pot rezolva problema ca sa nu fie obstructionati de primarie?
Daca cel care a vandut masina(propietarul) pe bon de mana, a decedat, familia neavand cunostiinta de acest aspect, iar in actul de succesiune nu este trecuta masina, mostenitorii cum pot rezolva problema ca sa nu fie obstructionati de primarie? pentru ca impozitul curge...
L-am radiat fiscal cu declaratie pe propria raspundere