Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutor de înmormântare .
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutor de înmormântare .

Bună ziua ! Fratele meu a decedat ,nu era asigurat nici pensionar ,avea doar ajutorul social de la Primărie .Beneficiem de ajutorul de înmormântare ?? Daca da,ce putem face si unde putem depune actele ? Mulțumesc mult.
Legea 416/2001, mentionata mai sus, prevede cu totul altceva decat vi s-a spus de la primarie.
In concluzie pot merge sa depun actele ? Nu e prea târziu ?