avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 782 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutor de înmormântare .
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutor de înmormântare .

Bună ziua ! Fratele meu a decedat ,nu era asigurat nici pensionar ,avea doar ajutorul social de la Primărie .Beneficiem de ajutorul de înmormântare ?? Daca da,ce putem face si unde putem depune actele ? Mulțumesc mult.
Cel mai recent răspuns: MihaaaM , utilizator 19:44, 12 Aprilie 2018
Legea 416/2001, mentionata mai sus, prevede cu totul altceva decat vi s-a spus de la primarie.
In concluzie pot merge sa depun actele ? Nu e prea târziu ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Persoana cu handicap primeste ajutor de deces? dark0n3 dark0n3 Buna ziua, As dori sa stiu daca o persoana care primea ajutor de handicap si a decedat poate primi ajutorul de deces. Mentionez ca persoana respectiva nu a ... (vezi toată discuția)
Ajutor de deces razvan61 razvan61 Fratele sotiei mele a decedat...de 4 ani ea il sustine atat financiar , cat si moral si social , nefiind asigurat...nu are nici o alta ruda...ea va suporta ... (vezi toată discuția)
Ajutor de inmormantare mikiere mikiere Buna ziua, Poate s-a mai discutat acest subiect, dar nu am gasit ceva asemanator. Tatal meu a decedat ,nu era salariat, nici pensionar, dar era coasigurat pe ... (vezi toată discuția)