Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... oferta angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

oferta angajare

Buna ziua,
Stie cineva daca exista o noua reglementare in sensul in care la angajare inainte sa se semneze contractul de munca trebuie semnata de amble parti angajat si angajator o oferta de angajare?
Este obligatoriu un astfel de document?

Multumesc pentru raspunsuri.
Buna seara,

Cunoasteti cazuri cand oferta de angajare a unui angajator poate avea implicatii juridice care pot obliga una din parti ?

Adica daca un candidat care semneaza o oferta de angajare este obligat legal sa semneze si contractul de munca .

Se pot introduce clauze juridice pentru ca angajatul sa-si respecte angajamentul...ce elemente trebuie urmarite intr-o oferta din acest punct de vedere?

Cu multumiri anticipate.
Ella