Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Telemunca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Telemunca

Buna ziua, in ce conditii poate un angajat sa beneficieze de conditiile legii 81/2018 - Telemunca? Poate un director economic sa beneficieze de prevederile acestei legi? Si daca da in ce conditii? Poate lucra toata luna nu de acasa, ci de la un client al societatii unde este angajat? Sau in acest caz intram sub incidenta delegarii? Va multumesc.
Se inregistreaza in REVISAL.
Cum se inregistreaza in revisal actul aditional de telemunca?
Modificarea in sistem a inregistrarilor din acest ecran se poate face apasand butonul "Modificare" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Operatii contract" a meniului "Contracte".

Selectati salariatul din lista pentru care se doreste a fi corectat contractul si modificati:
Tip contract : contract individual de munca cu clauza de telemunca
data de la care isi produce efectele : data mentionata in AA

se salveaza, apoi se transmite/depune fisierul la ITM.