avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1191 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... admitere sng 2010
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

admitere sng 2010

Buna ziua! As dori sa incerc la SNG in 2010 si as vrea sa intreb persoanele care au dat examen care sunt cele mai bune carti de pe care au invatat?
Multumesc anticipat!
bogdana80 a scris:

Adica o sa fie sinteza?Sau ca examenul din februarie?La asta ma refeream.Sinteza meaning for me,3 subiecte stufoase,sa scrii 5 pagini la ele,ceea ce pe mine acum nu m-ar avantaja.:">

Pai de ce sa scrii 5 pagini?Scrii exact ce e in cod si legi la organizare! Ce, dezvolti subiectele?!!!:)
buna , intru si eu in discutia pe acest subiect, am intrebat un coleg care a terminat acum la sng in legatura cu tratarea subiectelor adica primesti intrebarea o dezvolti sau raspunzi concret la intrebare exact cum sunt raspunsurile afisate la examenele sustinute in alti ani si mi-a zis ,, raspunzi concret la obiect;'', nu dezvolti subiectele''
acum printre dumneavoastra sunt multi care au sustinut examenul la sng si pot sa ne spuna si noua cum este
maye maye si floare de gheata va urmaresc comentariile cu interes , sper sa ma primiti si pe mine in discutiile voastre multumesc
Buna dimineata! Din experienta mea de anul trecut pot sa va zic ca subiectele trebuie tratate scurt si la obiect conform codurilor sau legilor. Dezvoltarea unui subiect nu se puncteaza. Poti scrie n pagini despre subiectul respectiv, dar daca nu ai scris exact ceea ce iti cerea intrebarea nu ti se puncteaza. A fost si un subiect tip sinteza " Delegarea grefierului", asta anul trecut in toamna, dar acum in februarie totul a fost foarte " scurt". Puteti intra pe site-ul Sng si gasiti acolo toate subiectele de anii trecuti. Asta ca sa va faceti o idee, dar oricum ei tot timpul au mai schimbat cate ceva. Multa bafta si spor la invatat, pentru ca se apropie ziua cea mare!
MayeMaye a scris:

Multumim, Maria. Se pare ca ai dreptate.Examenul va fi pe 14 noiembrie.
[ link extern ]

sigur? si cate locuri se vor scoate?
Ultima modificare: Luni, 6 Septembrie 2010
janapress, utilizator
Buna!As vrea sa stiu si eu de ce credeti ca e pe 14 noiembrie.Hotararea zice ca examenul e in noiembrie si atat.Multumesc!

Alte discuții în legătură

Admitere sng 2013 DahliaNoir DahliaNoir Executivul a aprobat marti, 30.10.2012, in cadrul sedintei de guvern, proiectul de Hotarare pentru modificarea Hotararii Guvernului nr. 652/2009 privind ... (vezi toată discuția)
Admitere sng 2012 Iulia Toader Iulia Toader Stie cineva dupa ce carti trebuie sa invatam pt examenul de admitere la SNG? (vezi toată discuția)
Sng 2011 renegation renegation M-am gandit ca mai sunt doar cateva zile din acest an si nu mai este nici o sansa ca SNG-ul sa afiseze vreo data pentru acest examen. Va atasez mai jos ... (vezi toată discuția)