Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... vatamarea corporala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

vatamarea corporala

imi puteti spune va rog ce carti cuprinde mai amplu subiectul cu privire la vatamarea corporala?..va rog..multumesc
Depinde din ce punct de vedere va intereseaza subiectul. El este unul destul de complex si pentru a fi dezbatut necesita mentionarea tutror aspectelor care tin de el , respectiv, cele 3 forme ale infractiunii care se regasesc in Codul penal, vatamarea corporala ,vatamarea corporala grava , vatamarea corporala din culpa, fiecare ,cu particularitatile ei . Asa incat ,daca nu va intereseaza subiectul pentru a-l stuida amanuntit, ar fi suficient sa cititi prevedrile C. penala sau, sa ne expuneti problema pe care o aveti si datorita careia suntetui interesat de acest subiect.
Da, cu siguranta ar economisi cel putin 50 de ore de citit.
am doar art 181 vatamarea corporala