Forum Discuţii juridice Executare silită Credit vandut la recuperatori
Discuție deschisă în Executare silită

Credit vandut la recuperatori

Buna ziua,

Recent am aflat ca mi s-a declarat creditul neperformant si s-a vandut la recuperatori.
Am aflat lucrurile acestea de la banca + dintr-o discutie telefonica cu firma de recuperari. Nu am primit nici o somatie de la ei dar mi-au spus ca in termen de 48 ore din momentul in care ei m-au anuntat, chiar si telefonic va trebui sa restitui integral toata suma, in valoare de 33000 ron. Avand un salariu minim pe economie, nu am de unde sa o restitui, in aceste conditii cum se procedeaza? Ce pot sa fac?
Foarte interesanta si logica gandirea domnului avocat Enache. E bine de tinut minte.