Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am cumpărat casa împreună cu soțul meu, cu care ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am cumpărat casa împreună cu soțul meu, cu care sunt în divorț în momentul acesta, înainte de căsătorie cu cote 50-50. Poate să-și vândă partea lui fără acordul meu?

Am cumpărat casa eu cu soțul meu cu care sunt în divorț în momentul acesta,
inainte de căsătorie cu cote 50-50 ,Poate să vândă partea lui de casă fără acordul meu?Precizez că el a părăsit domiciliul conjugal lăsându-mă cu copilul mic de 3 luni în casă.
Manuela Rășină, administrator
Înainte de partajearea imobilului, nu-l poate vinde.
~ Conținut șters la cerere ~
Eu am rămas în casă împreună cu copilul de 5 luni jumate dupa ce el a părăsit domiciliul conjugal și de aceea vroiam să știu dacă poate vinde partea lui de casă fără acordul meu.
Nu. Nu poate. Pentru ca e locuința familiei.
Dar poate veni cu o alta femeie în casă