avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 993 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Suprafata utila a apartamentelor de pe scara blocului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Suprafata utila a apartamentelor de pe scara blocului

Buna ziua !
Va rog sa-mi spuneti de unde pot afla valorile suprafetelor utile ale apartamentelor de pe scara blocului .
Ar fi utila alta sursa decat asociatia de proprietari .
Multumesc !
Cel mai recent răspuns: Faulkner , utilizator 15:38, 28 August 2018
Multumesc !
O informatie foarte utila .
Daca fac o cerere la Primarie ( urbanism ) sunt obligati sa-mi ofere valorile corecte ale suprafetelor utile ale
apartamentelor de pe o scara de bloc ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Aspecte legate de datele ce se trec in acordul de asociere/anexa sa MrCod MrCod Se da urmatorul caz: In 1991 un bloc cu 2 scari a fost predat si locatarii au cumparat acele apartamente pe baza schitelor si actelor facute atunci. Cei care ... (vezi toată discuția)
Diferente asociatie +cota Zubcanu Zubcanu Am si eu doua intrebari: 1. Care este diferenta dintre o asociatie de locatari si una de proprietari? 2. Cand am cumparat apartamentul, aveam o cota de ... (vezi toată discuția)
Supraf utila - boxa filip01 filip01 Legea noua 196/2018 spune ca chelt pe cota parte indiviza se aloca functie de % de supraf utila a fiecarui proprietar. In blocul meu, cu boxe la subsol, supraf ... (vezi toată discuția)