Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... proces verbal castigat in instanta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

proces verbal castigat in instanta

am si eu o intrebare la dumneavoastra am un dosar penal si am avut un proces verbal la care am facut contestatie si am castigat procesul in instanta si trebuie sa ma duc sa iau sentinta ca mi-a ajuns acasa dar m-i sa spus trebuie legalizata.
intrebarea mea este daca am castigat procesul trebuie sa cada si dosarul penal si sa-mi recuperez si permisul.
va multumesc
Daca astazi s-au implinit cele 15 zile de atacare a hotarari data, eu va sugerez sa asteptati cateva zile pentru ca daca actiunea de recurs a fost trimisa cu posta in ultima zi deci in termen legal ,nu avea cum sa ajunga la dosar in aceeasi zi .
Insa daca saptamana viitoare hotararea nu este atacata cu recurs puteti face cerere pentru eliberarea ei din dosar sa nu mai asteptati posta si cu aceasta va duceti si va ridicati permisul de conducere de la politie.

Succes!
Cu respect,Alexa...