Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Aviz functionare restaurant mobil
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Aviz functionare restaurant mobil

Este vreo diferenta in vederea obtinerii avizului de functionorare intre un autovehicul tip fastfood (rulota) si o remorca special destinata/amenajata
tip fast food?
Multuesc
Remorca aceea este omologata pentru o astfel de activitate?
Daca da, din ce cunosc de la un prieten ce a avut o asemenea remorca acum ceva anii, pasii sunt asemanatorii...
Despre ce aviz de functionare discutam ?! Pentru a putea desfasura activitate de comert si/ sau productie de tip fast-food intr-un vehicul aveti nevoie de firma inregistrata la RC si mai multe autorizatii.
Gasiti informatii utile aici: [ link extern ] /
Am inteles. Si omologarea este data direct din fabrica sau unde se obtine daca nu?

Ionut.ion a scris:

Remorca aceea este omologata pentru o astfel de activitate?
Daca da, din ce cunosc de la un prieten ce a avut o asemenea remorca acum ceva anii, pasii sunt asemanatorii...

Vorbesc dupa obtinerea firmei. Cum a zis si colegul de sus, ma refer la partea fizica de functionare, mai exact daca o cumpar de afara o pot folosi in tara? Cei de la RAR banuiesc ca fac omologarea dar dupa aceea care este pasul urmator.

POPA GHEORGHE a scris:

Despre ce aviz de functionare discutam ?! Pentru a putea desfasura activitate de comert si/ sau productie de tip fast-food intr-un vehicul aveti nevoie de firma inregistrata la RC si mai multe autorizatii.
Gasiti informatii utile aici: [ link extern ] /

Daca reusiti sa omologati masina la RAR urmati cele mentionate in link-ul indicat in mesajul meu anterior (este un punct legat de inregistrare firma si autorizatii necesare).