Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Administratorul ma pune in pericol
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Administratorul ma pune in pericol

Administratorul blocului ma pune intentionat in pericol atat pe mine cat si pe ceilalti proprietari. Despre ce este vorba?
El a schimbat fara acordul nostru gresia antiderapanta cu un material extrem de alunecos cand e umed afara, am cazut pe scari de multe ori.
Refuza sa puna mocheta antiderapare cumparata din banii nostri.
Unde se incadreaza juridic aceasta fapta, va rog?

Multumesc.
Bună ziua! Bun și așa, în cazul în care e locatar/proprietar și nu este chiar președintele.